fbpx

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Państwo, do końca września zbieramy Państwa deklaracje i sugestie terminów zajęć robotyki w RoboLand oraz w szkołach podstawowych i przedszkolach.

Harmonogram na najbliższe tygodnie jest następujący:

 1. Do końca września zbieramy Państwa deklaracje uczestnictwa w zajęciach robotyki z RoboLand. Poniżej wskazujemy nasze propozycje/sugestie kursów i terminów.
 2. Najpóźniej ostatniego dnia września podsumujemy zebrane informacje i ogłosimy ostateczny harmonogram naszych zajęć.
 3. Rodziców, którzy złożyli deklaracje, poprosimy o weryfikację i zapisanie dzieci na wybrane zajęcia.
 4. Prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty (regulamin, umowę).
 5. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń oraz wniesienie opłaty za całość kursu lub pierwszej raty.
 6. Spotykamy się na pierwszych wybranych zajęciach na których podpisujemy umowę (lub dzieci przynoszą umowy podpisane przez prawnych opiekunów).

Nasze stacjonarne zajęcia w RoboLand przy al. Kasprowicza 46 we Wrocławiu planujemy, aby odbywały się w poniedziałki i środy od godziny 16:30 oraz soboty od godziny 11:00 równolegle dla dwóch grup wiekowych:

 • poniedziałek, 16:30-18:20 (12 zajęć w semestrze):
  • grupa wiekowa 7-8 lat, kurs WeDo 2.0 Junior+, który adresujemy do dzieci, które już miały styczność z robotyką LEGO lub kontynuują zajęcia z RoboLand z poziomu Junior oraz umieją pisać, czytać i liczyć (w podstawowym zakresie)
  • grupa wiekowa 9-11 lat, kurs EV3 Junior, który adresujemy do starszy adeptów robotyki, którzy chcą zmierzyć się po raz pierwszy z bardziej zaawansowanymi klockami z serii LEGO Education. Na tych zajęciach na pewno będziemy sobie wyjaśniali co to jest prędkość, przyśpieszenie, kąt obrotu, itd. Będziemy poznawać podstawowe zagadnienia fizyki i matematyki przy okazji zabawy i programowania robotów zbudowanych z klocków LEGO.
 • środa, 16:30-18:20 (12 zajęć w semestrze):
  • grupa wiekowa 5-6 lat, kurs Akademia WeDo 2.0 Junior, który adresujemy do najmłodszych dzieci, które nie miały styczność z robotyką LEGO i chcą rozpocząć przygodę z robotyką w RoboLand. Oczywiście tu nie oczekujemy umiejętności czytania, liczenia lub pisania, choć umiejętność liczenia do 10 byłoby mile widziane.
  • grupa wiekowa 9-11 lat, kurs Akademia EV3 Junior+, który adresujemy do dzieci, które miały już kontakt z klockami EV3, zbudowały swoje pierwsze roboty lub uczestniczyły w naszym programie Juniorskim.
 • soboty, 11:00-12:30 (6-7 zajęć w semestrze):
  • grupa wiekowa 5-8 lat, kurs Akademia WeDo 2.0. Celem sobotnich zajęć jest odkrywanie talentów. Będziemy dobierali modele robotów w zależności od grupy, jaka w danym dniu z nami się spotka. Na te zajęcia będzie można zapisać się także z tygodniowym wyprzedzeniem, kreatywnie spędzić czas i “zakochać się” w robotyce.
  • grupa wiekowa 9-13 lat, kurs Akademia EV3 Master. Tu już nie ma żartów:-). Budujemy bez instrukcji w oparciu o wiedzę i umiejętności zdobyte na wcześniejszych kursach. Zajęcia przeznaczone są dla pasjonatów robotyki LEGO, którzy chcą poznać najbardziej zaawansowane techniki budowy i programowania robotów rozwiązujących problemy jakie im postawimy na początku każdych zajęć.

Pozostałe dni uruchomimy, o ile takie będą Państwa deklaracje/oczekiwania.

Będziemy kontynuowali nasze świetlicowe zajęcia w szkołach podstawowych nr 83, 66 i 7 we Wrocławiu.

Tu zaproponujemy kurs Akademii RoboLand WeDo 2.0 na poziomach Junior (dla uczniów rozpoczynających robotykę) i Junior+ (dla uczniów kontynuujących zajęcia robotyki). W poprzednim roku szkolnym zajęcia w SP 83 odbywały się w piątki, w SP 66 we wtorki, a w SP 7 w poniedziałki i środy. Zachęcamy do składania deklaracji uczestnictwa w zajęciach.

Planujemy uruchomienie nowych zajęć świetlicowych w szkołach podstawowych nr 20, 40 i 50.

Uruchomienie tych zajęć jest uzależnione o zebrania się minimalnych grup (wystarczy 5 uczniów). Tu także zaproponujemy kurs Akademii RoboLand WeDo 2.0 na poziomach Junior (dla uczniów klas 0-1) i Junior+ (dla uczniów klas 2-3). Zachęcamy do składania deklaracji uczestnictwa w zajęciach.

Plan warsztatów robotyki LEGO w Akademii RoboLand
semestr 1, październik-styczeń 2019/20

Jeżeli chcieliby Państwo, aby zajęcia dla Waszych dzieci odbywały się w inne dni lub o innej godzinie, prosimy o kontakt na formularzy na końcu tej strony.

Terminy i koszt zajęć

Pobierz harmonogram zajęć RoboLand 2019/20 - semestr I, październik-styczeń

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje

Jeżeli nie znaleźli Państwo odpowiedniego dla siebie terminu, prosimy o taką informację wraz propozycją nowego terminu lub zmiany godzin zajęć. To jest dla nas bardzo cenna informacja i na pewno rozważymy ją w naszych planach.

Jak możemy pomóc?

Czekamy na Państwa pytania lub komentarze.