Wkrótce ogłosimy zapisy na warsztatów robotyki LEGO w Akademii RoboLand
semestr II, marzec-czerwiec 2020

Formularz rejastracji na warsztaty robotyki RoboLand
w Szkole Podstawowej w Kiełczowie

Poniedziałek

10:00-11:10 WeDo Junior+ (gr. A)
14:30-15:40 WeDo Junior (gr. B)

Wtorek

14:30-15:40 WeDo Junior (gr. C)

Środa

10:00-11:10 WeDo Junior+ (gr. D)

Czwartek

10:00-11:10 WeDo Junior+ (gr. F)
14:30-15:40 WeDo Junior+ (gr. G)
13:30-15:00 EV3 Junior (gr. H, kl. 4‑5)
15:10-16:40 EV3 Junior+ (gr. I, kl. 5‑7)

Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo w menu harmonogram.

Warunki udziału w zajęciach

Pełny cykl nauki robotyki w Akademii RoboLand na każdym poziomie zaawansowania składa się z 12 warsztatów i trwa 1 semestr. W roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (luty-maj). Uczniowie realizujący program na poziomie Junior w pierwszym semestrze, mogą w kolejnym semestrze przejść na poziom Junior+.

Koszt udziału 1 dziecka w zajęciach pozaszkolnych obejmuje:

 • 12 warsztatów w semestrze
  • zajęcia w klasach 0-3 trwają 70 min (klocki LEGO WeDo 2.0 – każde dziecko będzie miało swój zestaw klocków podczas zajęć)
  • zajęcia w klasach 4-6 trwają 90 min (klocki LEGO Mindstorms EV3 – dzieci w zależności od liczebności grupy i zaawansowania pracują indywidualnie lub w parach)
 • zestaw klocków LEGO® Education + tablet lub komputer
 • na zakończenie – świadectwo ukończenia

i wynosi:

 • 430 zł przy płatności jednorazowej lub w 4 miesięcznych ratach po 120 zł (płatne do 10-tego dnia miesiąca w semestrze na konto nr: 83 1950 0001 2006 7467 1647 0001, RoboLand Marcin Suchożebrski, al. Kasprowicza 46, Wrocław, w tytule proszę podać imię i nazwisko dziecka, dzień tygodnia, nazwę kursugodzinę).
 • Jeżeli dziecko dołącza do grupy w trakcie semestru opłata jest proporcjonalnie zmniejszana
 • 10% rabatu dla rodzeństwa
 • Jeżeli po raz pierwszy Państwa dziecko bierze udział w zajęciach robotyki LEGO, mogą Państwo sprawdzić, czy dziecko jest zainteresowane naszymi zajęciami, zachęcamy do skorzystania z zajęć próbnych. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 30 zł za jedno dziecko. Jeżeli zapiszą Państwo dziecko na pełny kurs, koszt zajęć próbnych będzie odjęty od opłaty za ten kurs.

Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.

Dzieci mające styczność z robotyką zdobywają nie tylko wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej pracy; budowanie robotów i programowanie to przede wszystkim szukanie drogi dotarcia do wyznaczonego celu. Programowanie pokazuje dzieciom jak w prostszy sposób i skuteczniej rozwiązywać problemy – czy to w kodzie, czy też w życiu codziennym. Świadome używanie kodu rozwija tę część mózgu, która odpowiada za pamięć, koncentrację oraz języki obce, co może ułatwić w przyszłości nabywanie kolejnych umiejętności.

Dzięki zajęciom z robotyki dzieci mogą zaobserwować wiele zjawisk w trakcie zabawy: jak działają przekładnie, na jakiej zasadzie działają czujniki i silniki, co spowalnia, a co przyspiesza ruch robota – wszystko to podczas zabawy! Dlatego niezależnie od wybranej w przyszłości drogi, nauka programowania i robotyki nigdy nie będzie czasem straconym. Dlatego…

Istnieje szereg pozytywnych aspektów związanych z nauką programowania. Po pierwsze, mówi się, że inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania. Takie zadania właśnie chcemy postawić przed dziećmi, które chcą poznać świat robotyki LEGO.

Po drugie, programowanie robotów jest świetnym sposobem na ćwiczenie koncentracji, rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a także pracy zespołowej. Uczymy dzieci myślenia komputacyjnego, czyli takiego, które pozwoli rozwiązywać złożone problemy, właśnie za pomocą prostego obrazkowego programowania, które jest świetną metodą na oswojenie dziecka z tajnikami świata informatyki i nowych technologii.


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z rejestracją, lub nie otrzymali potwierdzenia wysłania formularza zgłoszeniowego, prosimy o bezpośredni kontakt na nasz adres mailowy kontakt@roboland.edu.pl