fbpx

Zakończyliśmy etap składania deklaracji

Deklaracja

Zapraszamy Państwa do składania deklaracji uczestnictwa dzieci w zajęciach robotyki z klockami LEGO Educationa. Państwa deklaracje są dla nas niezbędne, abyśmy mogli określić grupy i terminy, które mogłyby zostać uruchomione w pierwszym semestrze roku szkolnego w Państwa szkole.

Dzieci mające styczność z robotyką zdobywają nie tylko wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej pracy; budowanie robotów i programowanie to przede wszystkim szukanie drogi dotarcia do wyznaczonego celu. Programowanie pokazuje dzieciom jak w prostszy sposób i skuteczniej rozwiązywać problemy – czy to w kodzie, czy też w życiu codziennym. Świadome używanie kodu rozwija tę część mózgu, która odpowiada za pamięć, koncentrację oraz języki obce, co może ułatwić w przyszłości nabywanie kolejnych umiejętności.

Dzięki zajęciom z robotyki dzieci mogą zaobserwować wiele zjawisk w trakcie zabawy: jak działają przekładnie, na jakiej zasadzie działają czujniki i silniki, co spowalnia, a co przyspiesza ruch robota – wszystko to podczas zabawy! Dlatego niezależnie od wybranej w przyszłości drogi, nauka programowania i robotyki nigdy nie będzie czasem straconym. Dlatego…

Istnieje szereg pozytywnych aspektów związanych z nauką programowania. Po pierwsze, mówi się, że inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania. Takie zadania właśnie chcemy postawić przed dziećmi, które chcą poznać świat robotyki LEGO.

Po drugie, programowanie robotów jest świetnym sposobem na ćwiczenie koncentracji, rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a także pracy zespołowej. Uczymy dzieci myślenia komputacyjnego, czyli takiego, które pozwoli rozwiązywać złożone problemy, właśnie za pomocą prostego obrazkowego programowania, które jest świetną metodą na oswojenie dziecka z tajnikami świata informatyki i nowych technologii.

Warunki udziału w zajęciach

Pełny cykl nauki robotyki w Akademii RoboLand na każdym poziomie zaawansowania składa się z 12 warsztatów i trwa 1 semestr. W roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (luty-maj). Uczniowie realizujący program na poziomie Junior w pierwszym semestrze, mogą w kolejnym semestrze przejść na poziom Junior+.

Koszt udziału 1 dziecka w zajęciach pozaszkolnych obejmuje:

  • 12 warsztatów w semestrze
    • zajęcia w klasach 0-3 trwają 70 min (klocki LEGO WeDo 2.0 – każde dziecko będzie miało swój zestaw klocków podczas zajęć)
    • zajęcia w klasach 4-6 trwają 90 min (klocki LEGO Mindstorms EV3 – dzieci w zależności od liczebności grupy i zaawansowania pracują indywidualnie lub w parach)
  • zestaw klocków LEGO® Education + tablet lub komputer
  • na zakończenie – świadectwo ukończenia

i wynosi:

  • 540 zł przy płatności jednorazowej lub w 4 miesięcznych ratach po 150 zł
  • Jeżeli po raz pierwszy Państwa dziecko bierze udział w zajęciach robotyki LEGO, mogą Państwo sprawdzić, czy dziecko jest zainteresowane naszymi zajęciami, zachęcamy do skorzystania z zajęć próbnych. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 50 zł za jedno dziecko. Jeżeli zapiszą Państwo dziecko na pełny kurs, koszt zajęć próbnych będzie odjęty od opłaty za ten kurs.

Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.

Formularz deklaracji udziału dziecka w pozalekcyjnych zajęciach robotyki na terenie szkoły


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z rejestracją, lub nie otrzymali potwierdzenia wysłania formularza zgłoszeniowego, prosimy o bezpośredni kontakt na nasz adres mailowy kontakt@roboland.edu.pl