Deklaracja

Zapraszamy Państwa do składania deklaracji uczestnictwa dzieci w zajęciach robotyki z klockami LEGO Educationa. Państwa deklaracje są dla nas niezbędne, abyśmy mogli określić grupy i terminy, które mogłyby zostać uruchomione w kolejnym semestrze roku szkolnego w Państwa szkole.

Dzieci mające styczność z robotyką zdobywają nie tylko wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej pracy; budowanie robotów i programowanie to przede wszystkim szukanie drogi dotarcia do wyznaczonego celu. Programowanie pokazuje dzieciom jak w prostszy sposób i skuteczniej rozwiązywać problemy – czy to w kodzie, czy też w życiu codziennym. Świadome używanie kodu rozwija tę część mózgu, która odpowiada za pamięć, koncentrację oraz języki obce, co może ułatwić w przyszłości nabywanie kolejnych umiejętności.

Dzięki zajęciom z robotyki dzieci mogą zaobserwować wiele zjawisk w trakcie zabawy: jak działają przekładnie, na jakiej zasadzie działają czujniki i silniki, co spowalnia, a co przyspiesza ruch robota – wszystko to podczas zabawy! Dlatego niezależnie od wybranej w przyszłości drogi, nauka programowania i robotyki nigdy nie będzie czasem straconym. Dlatego…

Istnieje szereg pozytywnych aspektów związanych z nauką programowania. Po pierwsze, mówi się, że inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania. Takie zadania właśnie chcemy postawić przed dziećmi, które chcą poznać świat robotyki LEGO.

Po drugie, programowanie robotów jest świetnym sposobem na ćwiczenie koncentracji, rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a także pracy zespołowej. Uczymy dzieci myślenia komputacyjnego, czyli takiego, które pozwoli rozwiązywać złożone problemy, właśnie za pomocą prostego obrazkowego programowania, które jest świetną metodą na oswojenie dziecka z tajnikami świata informatyki i nowych technologii.

Warunki udziału w zajęciach

Pełny cykl nauki robotyki w Akademii RoboLand na każdym poziomie zaawansowania składa się z 24 warsztatów i trwa 2 semestry. W roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (marzec-czerwiec). Uczniowie realizujący program na poziomie Junior w pierwszym roku, mogą w kolejnym przejść na poziom Junior+.

Udziału dziecka w zajęciach pozaszkolnych obejmuje:

  • 12 warsztatów w semestrze (oraz jedno dodatkowe z możliwością odrobienia nieobecności)
    • zajęcia w klasach 0-3 trwają 70 min (klocki LEGO WeDo 2.0 – każde dziecko będzie miało swój zestaw klocków podczas zajęć)
    • zajęcia w klasach 4-6 trwają 90 min (klocki LEGO Mindstorms EV3 – dzieci w zależności od liczebności grupy i zaawansowania pracują indywidualnie lub w parach)
  • Zestaw klocków LEGO® Education + tablet lub komputer
  • Na zakończenie roku – świadectwo ukończenia
  • Koszt warsztatów będzie widoczny po wybraniu na formularzu miejsca warsztatów
  • Jeżeli po raz pierwszy Państwa dziecko bierze udział w naszych zajęciach robotyki LEGO, mogą Państwo sprawdzić, czy dziecko jest zainteresowane naszymi zajęciami, zachęcamy do skorzystania z zajęć próbnych. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 50 zł. Jeżeli zapiszą Państwo dziecko na pełny kurs, koszt zajęć próbnych będzie odjęty od opłaty za ten kurs.
  • Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.

Formularz deklaracji udziału dziecka w pozalekcyjnych zajęciach robotyki

Zapisy wstrzymane do odwołania.


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z rejestracją, lub nie otrzymali potwierdzenia wysłania formularza zgłoszeniowego, prosimy o bezpośredni kontakt na nasz adres mailowy kontakt@roboland.edu.pl