Kreatywne wakacje z legorobotyką

w RoboLand we Wrocławiu

TERMINY

I turnus: 27-31 lipca
II turnus: 3-7 sierpnia
III turnus: 10-14 sierpnia
IV turnus: 17-21 sierpnia

MIEJSCE / KONTAKT

RoboLand Wrocław
al. Jana Kasprowicza 46
kontakt@roboland.edu.pl
tel. 691 033 636

WYŻYWIENIE

- II śniadanie
- dwudaniowy obiad
- podwieczorek

COVID-19

Cały czas obserwujemy komunikaty MEN oraz GIS w kontekście możliwości organizacji letnich wakacyjnych warsztatów. Jednocześnie będziemy prowadzić zapisy na turnusy w celu rezerwacji ograniczonej liczby miejsc. Zapewniamy, że dla bezpieczeństwa nas wszystkich a zwłaszcza dzieci dostosujemy się do najbardziej aktualnych wytycznych i obostrzeń. Jeżeli warsztaty zostaną odwołane ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, zwrócimy wszystkie dokonane wpłaty.

Koniec z nudą podczas wakacji w mieście.

Zapraszamy dzieci i młodzież na 5-dniowe warsztaty kreatywne i robotyczne w trakcie ferii

Wakacje z nami to świetny sposób na aktywne i twórcze spędzenie czasu oraz zdobywanie nowych umiejętności. Gwarantujemy 5 dni (poniedziałek-piątek) wypełnionych różnymi zajęciami pod okiem profesjonalnych instruktorów i pedagoga. Stawiamy na różnorodność - każdego dnia dzieci mają dwa bloki zajęć. Do południa wcielą się w konstruktorów robotów, które następnie „ożywiają” za pomocą programowania obrazkowego, a po południu poznają różnorodne techniki rękodzielnicze (malujemy, lepimy, szyjemy, decoupagujemy, scrabookujemy). Zajęcia robotyki realizujemy w dwóch grupach wiekowych 6-9 lat oraz 9-12. Popołudniu wszyscy razem biorą udział w zajęciach kreatywnych. Ponadto:
W czasie przerw, które spędzamy na świeżym powietrzu, czas wypełniamy zajęciami sportowo-rekreacyjnymi - do dyspozycji dzieci są piłki, rakietki, skakanki. Zawsze jemy pysze, domowe posiłki. Mamy komfortowe warunki do zabawy - przestronne sale w przepięknym, zabytkowym budynku i duży ogród. Codziennie robimy zdjęcia i nakręcamy filmiki, aby utrwalić wszystkie spędzone razem chwile. Dbamy o bezpieczeństwo - dodatkowo ubezpieczamy wszystkich uczestników naszych zajęć.

Program zajęć

Warsztaty z robotyki prowadzimy na podstawie autorskich programów w oparciu o klocki LEGO EDUCATION (WeDo 2.0 lub Mindstorms EV3). Tematy zajęć realizowane w poszczególnych grupach są dopasowane do wieku dzieci i ich zainteresowań. Każdego dnia podczas 180 minut zajęć realizujemy jeden z następujących modułów tematycznych:

Planeta zwierząt

Celem zajęć jest wzbudzenie w uczestnikach zainteresowania światem zwierząt i przybliżenie im sposobu życia konkretnych gatunków. Dzieci programują na tabletach zbudowane przez siebie roboty, dla których pierwowzorem są konkretne zwierzaki.

Odrywamy kontynenty

Celem zajęć jest eksplorowanie kontynentów pod katem panujących warunków życia, bogactw naturalnych i ukształtowania terenu. Wykonanie misji przez zbudowane i zaprogramowane przez dzieci na tabletach roboty pozwoli im na odkrywanie specyfiki różnych zakątków świata i rozwiązywanie problemów, które towarzyszą ich mieszkańcom.

Podbój kosmosu

Podczas warsztatów dzieci budują pojazd, który ma do zrealizowania konkretną misję. Przygotowując się do wykonania różnych zadań dzieci programują roboty uwzględniając specyfikę warunków panujących na konkretnej planecie.

Tajemnicze maszyny

Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość poznania różnych maszyn prostych, różnych mechanizmów i urządzeń (znanych i nieznanych) z życia codziennego. Wykonanie zadania z zakresu programowania pozwala im w formule zabawy na zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu budowy konkretnych konstrukcji oraz mechaniki ich działania.

Tworzę sam

To zajęcia podczas których dzieci wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę, tworzą własne modele robotów i samodzielnie je programują.

UWAGA! W tym roku budujemy nowe modele!

Zajęcia kreatywne i przerwy rekreacyjne

Każdego dnia podczas 150 minutowych warsztatów kreatywnych dzieci poznają różne techniki rękodzieła. W programie warsztatów mamy:

 • Malowanie – tworzymy wspaniałe koszulki wg własnego pomysłu
 • Szycie – projektujemy i szyjemy (również na maszynach) torby, plecaki, pokrowce na telefon, poduszeczki – co kto chce 🙂
 • Lepienie – tworzymy postacie z masy solnej lub z papieru i gazet
 • Decoupage – zmieniamy zwykłe przedmioty (pojemniki na długopisy, szkatułki, słoiki) w piękne i niepowtarzalne dzieła
 • Scrapbooking – wycinamy, przyklejamy i dziurkujemy papier, aby powstały wspaniałe pamiątkowe pamiętniki, kartki lub mini albumy.

To ciekawe i rozwijające zajęcia, w których chętnie uczestniczą dziewczynki i chłopcy. Wszystkie stworzone dzieła dzieci zabierają do domu.

Harmonogram dnia

8.00 – 8.30 – zbiórka
8.30 – 10.00 – zajęcia z robotyki cz.1
10.00 – 10.30 – przerwa na II śniadanie i przerwę rekreacyjną
10.30 – 12.00 – zajęcia z robotyki cz.2
12.00 – 13.00 – przerwa na obiad i przerwę rekreacyjną
13.00 – 14.30zajęcia kreatywne cz.1
14.30 – 15.00 – przerwa na podwieczorek i przerwę rekreacyjną
15.00 – 16.00zajęcia kreatywne cz.2
16.00 – 16.30 – zakończenie zajęć

Przerwy w zajęciach wypełnimy zajęciami sportowo-rekreacyjnymi opartymi o zabawy z czasów, kiedy dzieci grały w klasy lub kapsle, skakały w gumę, bawiły się w „raz dwa trzy baba jaga patrzy” i wiele innych, często już zapomnianych gier podwórkowych. Do dyspozycji dzieci mamy rakietki, piłki, skakanki.

Koszt

Koszt pełnego turnusu to 720 zł, ale otrzymasz 10% rabatu (rabaty nie łączą się) jeżeli:

 • zapiszesz rodzeństwo;
 • zapiszesz dziecko na dwa turnusy.

Istnieje możliwość zapisania dziecka tylko na jeden dzień w trakcie każdego z turnusów. Informację tę prosimy zaznaczyć w uwagach na formularzu zgłoszeniowym. Jednodniowy koszt udziału to 150 zł. Zastrzegamy możliwość odwołania zajęć, jeśli liczba uczestników nie osiągnie zakładanego minimum (połowy maksymalnej liczby uczestników).


Codziennie od poniedziałku do piątku oferujemy:

 • 3 godz. zajęć z robotyki
 • 2,5 godz. zajęć kreatywnych i DIY (czyli zrób to sam :-))
 • 2 godz. zajęć rekreacyjnych
 • 3-posiłkowy catering:
  • drugie śniadanie (kanapki, owoce, sok. woda)*
  • dwudaniowy obiad (zupa, drugie danie, woda, sok)
  • podwieczorek (domowe ciasto, owoce, woda, sok)

* dzieci mogą przynosić również swoje ulubione kanapki i smakołyki

 • opiekę kadry pedagogicznej (pedagog na grupę),
 • doświadczonych instruktorów,
 • wsparcie wolontariuszy,
 • ubezpieczenie,
 • sale warsztatowe w pięknym budynku otoczonym zielenią i drzewami,
 • przestrzeń rekreacyjną wyposażoną w sprzęt sportowy.

Zapisy na letnie warsztaty w RoboLand

Zapisy wstrzymane, przepraszamy. Wkrótce wracamy…


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z rejestracją, lub nie otrzymali potwierdzenia wysłania formularza zgłoszeniowego, prosimy o kontakt na nasz adres mailowy kontakt@roboland.edu.pl