Back

Akademia RoboLand WeDo 2.0

Robotyka to nasza pasja, którą chcemy zarazić wszystkich najmłodszych.

O akademii

Akademia RoboLand to kompleksowy program nauki robotyki dla dzieci i młodzieży oparty o klocki LEGO Education i podzielony na kilka poziomów zaawansowania. Podczas zajęć dzieci pracują w zespołach, uczą się kreatywnego myślenia, komunikowania, podejmowania decyzji i współpracy. Razem realizują projekty zgodnie z modelem 4Z: zbadaj, zbuduj, zaprogramuj i zaprezentuj.

Zbadaj
Zbuduj
Zaprogramuj
Zaprezentuj

Tematyka zajęć Akademii RoboLand WeDo 2.0

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku od 6 lat. Program Akademii składa się z 4 modułów tematycznych pozwalających dzieciom łączyć zabawę z nauką matematyki, fizyki i przyrody.

Planeta roślin i zwierząt

Celem zajęć jest wzbudzenie w dzieciach zainteresowania światem zwierząt i roślin. Podczas warsztatów dzieci poznają wybrane rośliny, a także gatunki zwierząt. Będą wiedziały, co łączy rośliny i zwierzęta, w jaki sposób zachowują się i komunikują wybrane gatunki zwierząt, a także jakie mają zwyczaje. Dzieci z klocków WeDo zbudują m.in. pszczółkę, muchołówkę, konia, żyrafę, goryla czy żabę. Przy użyciu tabletów będą wprawiać w ruch swoje modele.

Maszyny

Celem zajęć jest przybliżenie najmłodszym funkcjonowania świata różnych maszyn. Dzieci zostaną zapoznane z mechaniką i systemem działania wybranych urządzeń. Podczas warsztatów dzieci zdobędą wiedzę z fizyki, mechaniki oraz informatyki. Zbudują m.in. helikopter, samochód wyścigowy, urządzenie alarmowe czy urządzenie do sterowania wodą.

Środowisko naturalne

Celem zajęć jest zapodanie dzieci z problematyką ochrony środowiska naturalnego. Dzieci dowiedzą się, w jaki sposób można dbać o nasze otoczenie, co ludzie mogą robić, aby chronić planetę przed zanieczyszczeniem czy żywiołami.  Podczas warsztatów dzieci zbudują symulator trzęsienia ziemi, prototyp urządzenia, które pomoże ludziom usunąć plastikowe śmieci z oceanu oraz urządzenie, które ułatwi sortowanie różnych obiektów.

Kosmos

Celem zajęć jest zainteresowanie najmłodszych tematyką tajemniczego kosmosu. Dzieci będą wymieniały się spostrzeżeniami na temat gwiazd, planet oraz możliwości życia w kosmosie. Eksploracja przestrzeni kosmicznej pozwoli na zbudowanie niewielkich pojazdów, dzięki którym dzieci zdobędą wiedzę dotyczącą najodleglejszych zakątków przestrzeni pozaziemskiej.

Harmonogram i koszty kursów stacionarnych w RoboLand

1 semestr
12 spotkań
110 minut
od 30zł / godz.

Każdy poziom zaawansowania trwa 1 semestr i składa się z 12 spotkań. Koszt udziału dziecka w zajęciach „AKADEMIA ROBOLAND WeDo 2.0” obejmuje:

  • 12 warsztatów w semestrze (obecnie bez przerw na posiłki ze względu na obostrzenia sanitarne)
  • w roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (luty-maj)
  • w RoboLand każde dziecko ma własny zestaw klocków LEGO® Education WeDo 2.0 + tablet lub komputer
  • opiekę pedagogiczną
  • na zakończenie - świadectwo ukończenia.

Koszt zajęć jest uzależniony od grupy wiekowej oraz lokalizacji prowadzonych zajęć i widnieje w harmonogramie i na formularzu zgłoszeniowym.

Zajęcia stacjonarne odbywają się siedzibie RoboLand, we Wrocławiu przy al. Jana Kasprowicza 46.

Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.