Back

Akademia RoboLand WeDo 2.0

Robotyka to nasza pasja, którą chcemy zarazić wszystkich najmłodszych.

O akademii

Akademia RoboLand to kompleksowy program nauki robotyki dla dzieci i młodzieży oparty o klocki LEGO Education i podzielony na kilka poziomów zaawansowania. Podczas zajęć dzieci pracują w zespołach, uczą się kreatywnego myślenia, komunikowania, podejmowania decyzji i współpracy. Razem realizują projekty zgodnie z modelem 4Z: zbadaj, zbuduj, zaprogramuj i zaprezentuj.

Zbadaj
Zbuduj
Zaprogramuj
Zaprezentuj

Tematyka zajęć Akademii RoboLand WeDo 2.0

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku od 6 lat. Program Akademii składa się z 4 modułów tematycznych pozwalających dzieciom łączyć zabawę z nauką matematyki, fizyki i przyrody.

Planeta roślin i zwierząt

Celem zajęć jest wzbudzenie w dzieciach zainteresowania światem zwierząt i roślin. Podczas warsztatów dzieci poznają wybrane rośliny, a także gatunki zwierząt. Będą wiedziały, co łączy rośliny i zwierzęta, w jaki sposób zachowują się i komunikują wybrane gatunki zwierząt, a także jakie mają zwyczaje. Dzieci z klocków WeDo zbudują m.in. pszczółkę, muchołówkę, konia, żyrafę, goryla czy żabę. Przy użyciu tabletów będą wprawiać w ruch swoje modele.

Maszyny

Celem zajęć jest przybliżenie najmłodszym funkcjonowania świata różnych maszyn. Dzieci zostaną zapoznane z mechaniką i systemem działania wybranych urządzeń. Podczas warsztatów dzieci zdobędą wiedzę z fizyki, mechaniki oraz informatyki. Zbudują m.in. helikopter, samochód wyścigowy, urządzenie alarmowe czy urządzenie do sterowania wodą.

Środowisko naturalne

Celem zajęć jest zapodanie dzieci z problematyką ochrony środowiska naturalnego. Dzieci dowiedzą się, w jaki sposób można dbać o nasze otoczenie, co ludzie mogą robić, aby chronić planetę przed zanieczyszczeniem czy żywiołami.  Podczas warsztatów dzieci zbudują symulator trzęsienia ziemi, prototyp urządzenia, które pomoże ludziom usunąć plastikowe śmieci z oceanu oraz urządzenie, które ułatwi sortowanie różnych obiektów.

Kosmos

Celem zajęć jest zainteresowanie najmłodszych tematyką tajemniczego kosmosu. Dzieci będą wymieniały się spostrzeżeniami na temat gwiazd, planet oraz możliwości życia w kosmosie. Eksploracja przestrzeni kosmicznej pozwoli na zbudowanie niewielkich pojazdów, dzięki którym dzieci zdobędą wiedzę dotyczącą najodleglejszych zakątków przestrzeni pozaziemskiej.

Harmonogram i koszty kursów stacionarnych w RoboLand

1 semestr
12 spotkań
110 minut
od 30zł / godz.

Każdy poziom zaawansowania trwa 1 semestr i składa się z 12 spotkań. Koszt udziału dziecka w zajęciach „AKADEMIA ROBOLAND WeDo 2.0” obejmuje:

  • 12 warsztatów w semestrze (obecnie bez przerw na posiłki ze względu na obostrzenia sanitarne)
  • w roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (luty-maj)
  • w RoboLand każde dziecko ma własny zestaw klocków LEGO® Education WeDo 2.0 + tablet lub komputer
  • opiekę pedagogiczną
  • na zakończenie - świadectwo ukończenia.

Koszt zajęć jest uzależniony od grupy wiekowej oraz lokalizacji prowadzonych zajęć i widnieje w harmonogramie i na formularzu zgłoszeniowym.

Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.