fbpx

Formularz deklaracji udziału w kursie stacjonarnym Akademii RoboLand
w naszej siedzibie we Wrocławiu, al. Jana Kasprowicza 46

Przed wypełnieniem formularza proszę zapoznać się z harmonogramem warsztatów Akademii RoboLand, dostępnym w menu głównym.

Dzieci mające styczność z robotyką zdobywają nie tylko wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej pracy; budowanie robotów i programowanie to przede wszystkim szukanie drogi dotarcia do wyznaczonego celu. Programowanie pokazuje dzieciom jak w prostszy sposób i skuteczniej rozwiązywać problemy – czy to w kodzie, czy też w życiu codziennym. Świadome używanie kodu rozwija tę część mózgu, która odpowiada za pamięć, koncentrację oraz języki obce, co może ułatwić w przyszłości nabywanie kolejnych umiejętności.

Dzięki zajęciom z robotyki dzieci mogą zaobserwować wiele zjawisk w trakcie zabawy: jak działają przekładnie, na jakiej zasadzie działają czujniki i silniki, co spowalnia, a co przyspiesza ruch robota – wszystko to podczas zabawy! Dlatego niezależnie od wybranej w przyszłości drogi, nauka programowania i robotyki nigdy nie będzie czasem straconym.

Istnieje szereg pozytywnych aspektów związanych z nauką programowania. Po pierwsze, mówi się, że inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania. Takie zadania właśnie chcemy postawić przed dziećmi, które chcą poznać świat robotyki LEGO.

Po drugie, programowanie robotów jest świetnym sposobem na ćwiczenie koncentracji, rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a także pracy zespołowej. Uczymy dzieci myślenia komputacyjnego, czyli takiego, które pozwoli rozwiązywać złożone problemy, właśnie za pomocą prostego obrazkowego programowania, które jest świetną metodą na oswojenie dziecka z tajnikami świata informatyki i nowych technologii.

Warunki udziału w zajęciach

Pełny cykl nauki robotyki w Akademii RoboLand na każdym poziomie zaawansowania składa się z 24 warsztatów i trwa 2 semestry. W roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (marzec-czerwiec). Uczniowie realizujący program na poziomie Junior w pierwszym roku, mogą w kolejnym przejść na poziom Junior+.

Koszt udziału 1 dziecka w zajęciach obejmuje:

  • 12 warsztatów w semestrze (oraz jedno dodatkowe z możliwością odrobienia nieobecności)
  • Zajęcia trwają do 110 min
  • Zestaw klocków LEGO® Education + tablet lub komputer (każde dziecko ma własny zestaw - młodsza grupa WeDo 2.0, starsza grupa Mindstorms EV3)
  • Oiekę pedagogiczną
  • Na zakończenie roku - świadectwo ukończenia
  • Jeżeli po raz pierwszy Państwa dziecko bierze udział w naszych zajęciach robotyki LEGO, mogą Państwo sprawdzić, czy dziecko jest zainteresowane naszymi zajęciami, zachęcamy do skorzystania z zajęć próbnych. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 50 zł. Jeżeli zapiszą Państwo dziecko na pełny kurs, koszt zajęć próbnych będzie odjęty od opłaty za ten kurs.
  • Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.

Formularz zapisu na pozalekcyjnych zajęciach robotyki w RoboLand

Formularz wyłączony. Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 691-033-636.


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z rejestracją, lub nie otrzymali potwierdzenia wysłania formularza zgłoszeniowego, prosimy o bezpośredni kontakt na nasz adres mailowy kontakt@roboland.edu.pl