Złóż deklarację udziału w warsztatach Akademii RoboLand
w naszej siedzibie we Wrocławiu, al. Jana Kasprowicza 46 oraz wybranych Szkołach Podstawowych

Deklaracja

Zapraszamy Państwa do składania deklaracji uczestnictwa dzieci w pozalekcyjnych zajęciach robotyki z klockami LEGO Educationa. Państwa deklaracje są dla nas niezbędne, abyśmy mogli określić grupy i terminy, które mogłyby zostać uruchomione w kolejnym semestrze roku szkolnego w Państwa szkole oraz naszej siedzibie. Z ogromną przyjemnością dopasujemy się do Państwa potrzeb.

Dzieci mające styczność z robotyką zdobywają nie tylko wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej pracy; budowanie robotów i programowanie to przede wszystkim szukanie drogi dotarcia do wyznaczonego celu. Programowanie pokazuje dzieciom jak w prostszy sposób i skuteczniej rozwiązywać problemy – czy to w kodzie, czy też w życiu codziennym. Świadome używanie kodu rozwija tę część mózgu, która odpowiada za pamięć, koncentrację oraz języki obce, co może ułatwić w przyszłości nabywanie kolejnych umiejętności.

Dzięki zajęciom z robotyki dzieci mogą zaobserwować wiele zjawisk w trakcie zabawy: jak działają przekładnie, na jakiej zasadzie działają czujniki i silniki, co spowalnia, a co przyspiesza ruch robota – wszystko to podczas zabawy! Dlatego niezależnie od wybranej w przyszłości drogi, nauka programowania i robotyki nigdy nie będzie czasem straconym.

Istnieje szereg pozytywnych aspektów związanych z nauką programowania. Po pierwsze, mówi się, że inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania. Takie zadania właśnie chcemy postawić przed dziećmi, które chcą poznać świat robotyki LEGO.

Po drugie, programowanie robotów jest świetnym sposobem na ćwiczenie koncentracji, rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a także pracy zespołowej. Uczymy dzieci myślenia komputacyjnego, czyli takiego, które pozwoli rozwiązywać złożone problemy, właśnie za pomocą prostego obrazkowego programowania, które jest świetną metodą na oswojenie dziecka z tajnikami świata informatyki i nowych technologii.

Pełny cykl nauki robotyki w Akademii RoboLand na każdym poziomie zaawansowania składa się z 24 warsztatów i trwa 2 semestry. W roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (marzec-czerwiec). Uczniowie realizujący program na poziomie Junior w pierwszym roku, mogą w kolejnym przejść na poziom Junior+.

Koszt udziału dziecka w zajęciach wynosi:

  • Semestralny koszt, w zależności od miejsca realizacji warsztatów, wynosi 660 zł lub 690 zł płatny w całości lub 3 równych ratach (w ciągle trwającym okresie pandemicznym preferujemy płatność ratalną ze względu na możliwość przerwania zajęć z powodu zaostrzenia obostrzeń). W każdym semestrze planujemy 12 spotkań (oraz jedno dodatkowe z możliwością odrobienia nieobecności).
  • w przypadku zajęć sobotnich (realizowanych w naszej siedzibie przy al. Kasprowicza), spotykamy się 6 razy w semestrze co dwa tygodnie, a koszt to 60 zł za warsztat.

i obejmuje:

  • Zajęcia trwają do 70 do 90 min w zależności od grupy i poziomu zaawansowania (zajęcia w naszej siedzibie w starszych grupach EV3 trwają do 110 min).
  • Zestaw klocków LEGO® Education + tablet lub komputer (każde dziecko ma własny zestaw - młodsza grupa WeDo 2.0, starsza grupa Mindstorms EV3)
  • Na zakończenie roku - świadectwo ukończenia Akademii RoboLand
  • Jeżeli po raz pierwszy Państwa dziecko bierze udział w naszych zajęciach robotyki LEGO, mogą Państwo sprawdzić, czy dziecko jest zainteresowane naszymi zajęciami, zachęcamy do skorzystania z zajęć próbnych - są to zawsze pierwsze zajęcia w semestrze. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 50 zł. Jeżeli zapiszą Państwo dziecko na pełny kurs, koszt zajęć próbnych będzie odjęty od opłaty za ten kurs.
  • Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.

Formularz deklaracji udziału w pozalekcyjnych zajęciach LEGOrobotyki

Dotyczy szkół i przedszkoli
Bardzo proszę o weryfikację wprowadzonego adresu e-mail. To gółna droga naszego kontaktu z Państwem.

Proszę o podanie nazwy i adresu szkoły, w której chcieliby Państwo uruchomić nasze zajęć LEGOrobotyki.

Uruchomiliśmy warsztaty w dniach:

  • - Poniedziałki 17:00-18:30, grupa młodsza początkująca WeDo Junior (6-9 lat)
  • - Środy 17:00-18:30, grupa młodsza kontynuująca WeDo Junior+ (6-9 lat)

Proszę o podanie w uwagach proponowanych dni tygodnia i godzin, w których dziecko mogłoby uczestniczyć w zajęciach LEGOrobotyki. Zwyczajowo nasze zajęcia przy al. Kasprowicza 46 rozpoczynają się o godzinie 17:00, ale jesteśmy otwarci na Państwa nowe propozycje.

Uruchomiliśmy warsztaty we wtorki o godz 14:30 dla uczniów klas 1-2. Proszę o podanie w uwagach proponowanych dni tygodnia i godzin, w których dziecko mogłoby uczestniczyć w zajęciach LEGOrobotyki. Z naszego doświadczenia powinno to być co najmniej 30 min po długiej przerwie obiadowej.

Uruchomiliśmy warsztaty w środy o godz 13:30 dla uczniów klas 1-2. Proszę o podanie w uwagach proponowanych dni tygodnia i godzin, w których dziecko mogłoby uczestniczyć w zajęciach LEGOrobotyki. Z naszego doświadczenia powinno to być co najmniej 30 min po długiej przerwie obiadowej.

Proszę o podanie w uwagach proponowanych dni tygodnia i godzin, w których dziecko mogłoby uczestniczyć w zajęciach LEGOrobotyki. Z naszego doświadczenia powinno to być co najmniej 30 min po długiej przerwie obiadowej.

Proszę o podanie w uwagach proponowanych dni tygodnia i godzin, w których dziecko mogłoby uczestniczyć w zajęciach LEGOrobotyki. Z naszego doświadczenia powinno to być co najmniej 30 min po długiej przerwie obiadowej.

Przed wysłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o administratorze i przetwarzaniu danych osobowych.

UWAGA: jeśli formularz się zawiesza, wyłącz AdBlock/uBlock/Ghostery itd., zmień przeglądarkę i spróbuj ponownie. Sorry 🙂


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z rejestracją, lub nie otrzymali potwierdzenia wysłania formularza zgłoszeniowego, prosimy o bezpośredni kontakt na nasz adres mailowy kontakt@roboland.edu.pl