Back

Akademia RoboLand EV3

Robotyka to nasza pasja, którą chcemy zarazić wszystkich najmłodszych.

O akademii

Akademia RoboLand to kompleksowy program nauki robotyki dla dzieci i młodzieży oparty o klocki LEGO Education i podzielony na kilka poziomów zaawansowania. Podczas zajęć dzieci pracują w zespołach, uczą się kreatywnego myślenia, komunikowania, podejmowania decyzji i współpracy. Razem realizują projekty zgodnie z modelem 4Z: zbadaj, zbuduj, zaprogramuj i zaprezentuj.

Zbadaj
Zbuduj
Zaprogramuj
Zaprezentuj

Program zajęć

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku od 8 lat.

Nasze program zostały podzielone na trzy poziomy zaawansowania: Junior, Junior+ oraz Master.

Junior

Junior to poziom podstawowy – dla dzieci, które po raz pierwszy zetkną się z klockami edukacyjnymi LEGO Mindstorms EV3. Na zajęciach dowiedzą się, czym są roboty, do czego można je wykorzystać, poznają podstawowe elementy robotów LEGO: silniki, czujniki. Poznają też podstawy obrazkowego języka programowania (opartego na LabVIEW), zbudują, zaprogramują i zaprezentują swoje pierwsze roboty.

Junior+

Junior+ to kolejny etap wtajemniczenia w świat robotyki LEGO. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które miały już kontakt z klockami EV3, zbudowały swoje pierwsze proste roboty lub uczestniczyły w naszym programie Juniorskim. Na zajęciach poznamy bardziej zaawansowane techniki budowy i programowania robotów, zastosowania przekładni mechanicznych, chwytaków, dźwigni oraz zaawansowanych czujników.

Master

Master to poziom budowania robotów w zasadzie bez instrukcji w oparciu o wiedzę i umiejętności zdobyte na wcześniejszych kursach. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży, która opanowała zasady budowania i programowania robotów z klocków EV3, natomiast chce poznać najbardziej zaawansowane techniki budowy i programowania robotów, odczytywania informacji z czujników, budowy zaawansowanych przekładni mechanicznych oraz budowy robotów kroczących.

Harmonogram i koszty kursów stacionarnych w RoboLand

1 semestr
12 spotkań
110 minut
od 30zł / godz.

Każdy poziom zaawansowania trwa 1 semestr i składa się z 12 spotkań. Koszt udziału 1 dziecka w zajęciach „AKADEMIA ROBOLAND EV3” obejmuje:

  • 12 warsztatów w semestrze (obecnie bez przerw na posiłki ze względu na obostrzenia sanitarne)
  • w roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (luty-maj)
  • w RoboLand każde dziecko ma własny zestaw klocków LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 + tablet lub komputer
  • opiekę pedagogiczną
  • na zakończenie - świadectwo ukończenia.

Koszt zajęć jest uzależniony od grupy wiekowej oraz lokalizacji prowadzonych zajęć i widnieje w harmonogramie i na formularzu zgłoszeniowym.

Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.

Zestaw LEGO Mindstorms EV3