Back

Akademia RoboLand EV3

Robotyka to nasza pasja, którą chcemy zarazić wszystkich najmłodszych.

O akademii

Akademia RoboLand to kompleksowy program nauki robotyki dla dzieci i młodzieży oparty o klocki LEGO Education i podzielony na kilka poziomów zaawansowania. Podczas zajęć dzieci pracują w zespołach, uczą się kreatywnego myślenia, komunikowania, podejmowania decyzji i współpracy. Razem realizują projekty zgodnie z modelem 4Z: zbadaj, zbuduj, zaprogramuj i zaprezentuj.

Zbadaj
Zbuduj
Zaprogramuj
Zaprezentuj

Program zajęć

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku od 8 lat.

Nasze program zostały podzielone na trzy poziomy zaawansowania: Junior, Junior+ oraz Master.

Junior

Junior to poziom podstawowy – dla dzieci, które po raz pierwszy zetkną się z klockami edukacyjnymi LEGO Mindstorms EV3. Na zajęciach dowiedzą się, czym są roboty, do czego można je wykorzystać, poznają podstawowe elementy robotów LEGO: silniki, czujniki. Poznają też podstawy obrazkowego języka programowania (opartego na LabVIEW), zbudują, zaprogramują i zaprezentują swoje pierwsze roboty.

Junior+

Junior+ to kolejny etap wtajemniczenia w świat robotyki LEGO. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które miały już kontakt z klockami EV3, zbudowały swoje pierwsze proste roboty lub uczestniczyły w naszym programie Juniorskim. Na zajęciach poznamy bardziej zaawansowane techniki budowy i programowania robotów, zastosowania przekładni mechanicznych, chwytaków, dźwigni oraz zaawansowanych czujników.

Master

Master to poziom budowania robotów w zasadzie bez instrukcji w oparciu o wiedzę i umiejętności zdobyte na wcześniejszych kursach. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży, która opanowała zasady budowania i programowania robotów z klocków EV3, natomiast chce poznać najbardziej zaawansowane techniki budowy i programowania robotów, odczytywania informacji z czujników, budowy zaawansowanych przekładni mechanicznych oraz budowy robotów kroczących.

Harmonogram i koszty kursów stacionarnych w RoboLand

1 semestr
12 spotkań
110 minut
od 30zł / godz.

Każdy poziom zaawansowania trwa 1 semestr i składa się z 12 spotkań. Koszt udziału 1 dziecka w zajęciach „AKADEMIA ROBOLAND EV3” obejmuje:

  • 12 warsztatów w semestrze (obecnie bez przerw na posiłki ze względu na obostrzenia sanitarne)
  • w roku szkolnym realizujemy zajęcia w dwóch semestrach: zimowym (październik-styczeń) i letnim (luty-maj)
  • w RoboLand każde dziecko ma własny zestaw klocków LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 + tablet lub komputer
  • opiekę pedagogiczną
  • na zakończenie - świadectwo ukończenia.

Koszt zajęć jest uzależniony od grupy wiekowej oraz lokalizacji prowadzonych zajęć i widnieje w harmonogramie i na formularzu zgłoszeniowym.

Zajęcia stacjonarne odbywają się siedzibie RoboLand, we Wrocławiu przy al. Jana Kasprowicza 46.

Jeżeli Państwa dziecko chciałoby dołączyć do grupy już realizującej program Akademii RoboLand, zmniejszymy opłatę za semestr proporcjonalnie do ilości pozostałych zajęć.

Zestaw LEGO Mindstorms EV3