Wakacyjne warsztaty z Fundacją EMMA

wspólnie z Fundacją EMMA, zapraszamy do dofinansowane przez Gminę Wrocław warsztaty dla dzieci i młodzieży

3-14 sierpnia - dofinansowane, bezpłatne warsztaty robotyki LEGO i nie tylko...

W tym roku wspólnie z Fundacją EMMA oraganizujemy wiele warsztatów dla dzieci i młodzieży (w tym warsztaty robotyki LEGO). Całość projektu współfinansowana jest przez Gminę Wrocław dzięki temu nie ponoszą Państwo kosztu udziału w warsztatach swoich dzieci. Dofinansowane warsztaty robotyki odbywają się w pierwszych dwóch wygodniach sierpnia (3-7 i 10-14) w godzinach od 9:00 do 12:00 w RoboLand przy al. Kasprowicza 46. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie Fundacji - zapraszamy.

17-28 sierpnia - warsztaty robotyki LEGO z RoboLand

Natomiast na ostatnie dwa tygodnie sierpnia (17-21 i 24-28) zapraszamy już na nasze wakacyjne warsztaty w godzinach 12:30 - 15:30, których opis znajduje się poniżej. Niestety, w tym roku nie będą to typowe półkolonie z całodniową opieką, a jedynie warsztaty robotyki z klockami LEGO.

TERMINY

III tydzień sierpnia: 17-21
IV tydzień sierpnia: 24-28

MIEJSCE / KONTAKT

RoboLand Wrocław
al. Jana Kasprowicza 46
kontakt@roboland.edu.pl
tel. 691 033 636

GODZINY

warsztaty trwają 3 godz., od 12:30 do 15:30

Koniec z nudą podczas wakacji w mieście.

Zapraszamy dzieci i młodzież na 5-dniowe warsztaty legorobotyki

Wakacje z nami to świetny sposób na twórcze spędzenie czasu oraz zdobywanie nowych umiejętności. Gwarantujemy 5 dni (poniedziałek-piątek w godzinach 12:30-15:30) wypełnionych zajęciami pod okiem profesjonalnych instruktorów. Stawiamy na różnorodność - każdego dnia zaplanowaliśmy inny temat przewodni zajęć. Dzieci wcielą się w konstruktorów robotów, które następnie „ożywiają” za pomocą programowania obrazkowego. Zajęcia robotyki realizujemy w dwóch grupach wiekowych 6-9 lat oraz 9-12.

W naszym budynku przy al. Kasprowicza 46 mamy komfortowe warunki do zabawy - przestronne sale w przepięknym, zabytkowym budynku i duży ogród. Codziennie robimy zdjęcia i nakręcamy filmiki, aby utrwalić wszystkie spędzone razem chwile.

Program zajęć

Warsztaty z robotyki prowadzimy na podstawie autorskich programów w oparciu o klocki LEGO EDUCATION (WeDo 2.0 lub Mindstorms EV3). Tematy zajęć realizowane w poszczególnych grupach są dopasowane do wieku dzieci i ich zainteresowań. Każdego dnia podczas 4 godzin lekcyjnych zbudujemy modele realizujące jeden z następujących modułów tematycznych:

Planeta zwierząt

Celem zajęć jest wzbudzenie w uczestnikach zainteresowania światem zwierząt i przybliżenie im sposobu życia konkretnych gatunków. Dzieci programują na tabletach zbudowane przez siebie roboty, dla których pierwowzorem są konkretne zwierzaki.

Odrywamy kontynenty

Celem zajęć jest eksplorowanie kontynentów pod katem panujących warunków życia, bogactw naturalnych i ukształtowania terenu. Wykonanie misji przez zbudowane i zaprogramowane przez dzieci na tabletach roboty pozwoli im na odkrywanie specyfiki różnych zakątków świata i rozwiązywanie problemów, które towarzyszą ich mieszkańcom.

Podbój kosmosu

Podczas warsztatów dzieci budują pojazd, który ma do zrealizowania konkretną misję. Przygotowując się do wykonania różnych zadań dzieci programują roboty uwzględniając specyfikę warunków panujących na konkretnej planecie.

Tajemnicze maszyny

Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość poznania różnych maszyn prostych, różnych mechanizmów i urządzeń (znanych i nieznanych) z życia codziennego. Wykonanie zadania z zakresu programowania pozwala im w formule zabawy na zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu budowy konkretnych konstrukcji oraz mechaniki ich działania.

Tworzę sam

To zajęcia podczas których dzieci wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę, tworzą własne modele robotów i samodzielnie je programują.

UWAGA! W tym roku budujemy nowe modele!

Koszt

Koszt 5 dni warsztatowych (od poniedziałku do piątku w godzinach 12:30-15:30) to 260 zł


Istnieje możliwość zapisania dziecka tylko na jeden dzień w trakcie każdego dnia. Informację tę prosimy zaznaczyć w uwagach na formularzu zgłoszeniowym. Jednodniowy koszt udziału to 60 zł. Zastrzegamy możliwość odwołania zajęć, jeśli liczba uczestników nie osiągnie zakładanego minimum (połowy maksymalnej liczby uczestników).


COVID-19

Cały czas obserwujemy komunikaty MEN oraz GIS w kontekście możliwości organizacji letnich wakacyjnych warsztatów. Jednocześnie będziemy prowadzić zapisy na turnusy w celu rezerwacji ograniczonej liczby miejsc. Zapewniamy, że dla bezpieczeństwa nas wszystkich a zwłaszcza dzieci dostosujemy się do najbardziej aktualnych wytycznych i obostrzeń. Jeżeli warsztaty zostaną odwołane ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, zwrócimy wszystkie dokonane wpłaty.

Zapisy na letnie warsztaty w RoboLand

Upewnij się, że podałeś(-aś) poprawny adres, gdyż tam zostaną wysłane szczegółowe informacje dotyczące warsztatów.

TERMINY i GRUPY WAKACYJNE

Jeżeli chcieliby Państwo zarezerwować jeden lub więcej dni warsztatowych w tygodniu, proszę o podanie tej informacji w uwagach.
Masz wątpliwości do jakiej grupy zapisać dziecko - skontaktuj się z nami.

REZERWACJA i WPŁATY

Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym o rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata całości lub 150 zł zaliczki (przy rejestracji na 5 warsztatów) lub 60 zł przy płatności z jeden warsztat

Organizator: RoboLand Marcin Suchożebrski, al. Kasprowicza 46, 51-137 Wrocław
Nr konta: 83 1950 0001 2006 7467 1647 0001

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka, oraz numer grupy (3 lub 4) lub dzień tygodnia (przy płatności za jeden dzień).

Uwagi i pytania


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek problemy z rejestracją, lub nie otrzymali potwierdzenia wysłania formularza zgłoszeniowego, prosimy o kontakt na nasz adres mailowy kontakt@roboland.edu.pl